Теплоізоляція. Актуально? Як зробити так, щоб у будинку чи будь-якому іншому приміщенні (офісному, виробничому, складському) було тепло та комфортно і при цьому не переплачувати за енергооесурси.
Перш за все, потрібно звернути увагу на основний недолік – теплоізоляційний опір існуючих конструкцій.
1 місце по тепловтратах
Перекриття, стеля, дах – 40-45% тепловтрат. За своїми фізичними властивостями тепло піднімається вверх, а там, як правило, тільки бетонні панелі, моноліт або дерев’яні перекриття товщиною 15-20 см, що не зупиняють витік дорогого, вже, оплаченого, тепла. А це понад 40% коштів, які ми витрачаємо на опалення.
2 місце по тепловтратах
Вікна – 15-20% тепловтрат. Старі дерев’яні, можливо ще радянські, можна нічого не говорити, там все ясно – їх до уваги не беремо. А от вікна зі склопакетом вже більш ефективніші, проте є теж багато нюансів – наприклад, склопакет повинен бути мінімум двохкамерний і мінімум 32 мм товщиною, питання теплоізоляційних властивостей газу у склопакеті дискусійне, і як правило, суттєво на теплоізоляцію вікон впливають в межах 3-5%. А насправді, хто його може перевірити? Це у гіршому випадку, а у кращому – він дійсно є і дійсно працює, але недовго 2-3 роки, тож варто рахувати. Але основні втрати тепла відбуваються не через вікно, щілини чи склопакет, а на місці з’єднання вікна і стіни – на відкосах. Саме щільності і утепленню відкосів треба приділяти основну увагу.
3 місце по тепловтратах
Підлога (крім поверхів, де знизу опалювальні приміщення) – 15-20% втрат тепла відбувається через відсутність гідроізоляції та теплоізоляції підлоги. Волога піднімається по конструкціях фундаменту, виступаючих бетонних плит зі стіни балконів, терас, бетонних стяжок (що не теплоізольовані і впираються у бетонний фундамент). Бетон, як правило, є “хорошим” містком холоду, що підступає до ваших ніг в опалювальних приміщеннях. Слід пам’ятати, що сухий і мокрий бетон мають різний ступінь теплопровідності, тому гідроізоляція теж має вплив на тепловтрати.
4 місце по тепловтратах
Стіни – 10-25% втрат тепла проходить через стіни, за умови, що вони зроблені хоча б за елементарними будівельними нормами. Тобто цегла або керамблок, товщиною 40 см, все що тонше – не витримує критики і потребує негайного утеплення. Краще стіни утеплювати ззовні, щоб точка роси знаходилася всередині утеплювача, тоді стіни будуть без конденсату і сухими, не будуть піддаватися впливу грибків, цвілі.
Ну і решта тепловтрат
Вентиляція, нещільні стики на конструкціях мансарди, на примиканнях стелі та стін, стін та підлоги…, для яких теж існують якісні рішення з утеплення пінополіуретаном.
Всі ці проблеми можна вирішити завдяки правильному утепленню технологією напилення чи заливання пінополіуретану від PPU PROTECTION
У всіх вищезазначених випадках: втрати тепла, конденсат, протяги загрожують міцності та довговічності конструкцій будівлі, призводять до незручностей, зниженню комфорту і навіть загрожують здоров’ю людей, що перебувають у таких приміщеннях.