На перший погляд може здатися, що утеплення за допомогою пінополіуретану обійдеться дорожче, ніж утеплення з використанням пінополістиролу, пінопласту або мінеральної вати. Але давайте спробуймо розібратися більш детально:
- Розраховуючи витрати на утеплення, часто не враховують вартість монтажних робіт, які у випадку з утепленням ізоляційними плитами складають істотну частину витрат. У той час, як ППУ не потребує монтажу, в його вартість уже закладено повний комплекс робіт.
- На відміну від традиційних утеплювачів, даний полімер не потребує гідроізоляційної мембрани. Він не утворює повітряний прошарок між поверхнею та утеплювачем, отже, конденсат не з’явиться.
- Термін експлуатації утеплення поліуретановою піною набагато довший, ніж в інших видів теплоізоляції. Так, при стандартних методах ізоляції, через втрату первинних властивостей матеріалів, тепловтрати утепленого будинку щороку збільшуються в середньому на 6%. Для прикладу, мінеральна вата обсипається, залежується, набирає вологу. На відміну від ППУ, аналогічні утеплювачі руйнуються від температурних перепадів та конденсату, а на стиках листів одразу утворюються «містки холоду», і вже через 7 років тепловтрати можуть дійти до 60% від початкового значення.
Утеплюючи будинки пінополістиролом, пінопластом або мінеральною ватою, багато хто вважає, що вирішує проблему заощадження тепла назавжди. Однак це не так. Щоб зберегти достатній рівень теплоізоляції, необхідно змінювати пінополістирол, пінопласт і мінвату не рідше, ніж раз у 8 років. А це не тільки дорого, але і найчастіше важко піддається реалізації, оскільки зазвичай утеплювач закривають і він стає важкодоступним.
Пінополіуретан можна експлуатувати до 50 років, адже він не вбирає вологу, не обсипається і не утворюється конденсат, а значить і не руйнується. При цьому з плином часу піна не втрачає своїх теплозберігаючих властивостей, а лише слабшають зв’язки між молекулами, що призводить до незначної зміни його механічних характеристик.
Враховуючи унікальні властивості пінополіуретану, як утеплювача, за рахунок економії енергоресурсів, що складає близько 30-50% за опалювальний сезон – ППУ-ізоляція окуповується вже через 1,5-2 роки (в залежності від щільності товщини шару ізоляції).
Сьогодні існує велика конкуренція на будівельному ринку, це стосується і теплоізоляції. Тому, для отримання оптимального і найкращого варіанту, необхідно зважити всі «за» і «проти», щоб уникнути проблем в майбутньому.