Відверто кажучи, всі пластмаси випаровують шкідливі речовини. Однак є певні норми, встановлені Міністерством охорони здоров’я, в рамках яких виділення є безпечними для здоров’я.
Будь-який сторонній запах від обшивки нової машини, меблів з ДСП, плит ОСП і т.п. – це шкідливі хімічні сполуки, що випаровуються в навколишнє середовище. Абсолютно не випаровують шкідливі речовини тільки природні матеріали (наприклад, камінь і дерево), які при цьому не були піддані хімічній обробці.
Серед утеплювачів найбільш екологічно чистим матеріалом вважається мінеральна вата, яка сама по собі не випаровує хімічні речовини. Однак її клеюча основа, що дозволяє волокнам вати зберігати форму, виділяє небезпечну для здоров’я речовину – формальдегід. Крім того, мінвата є алергеном, і заборонена для утеплення дитячих установ.
Пінополіуретан повністю відповідає нормам екологічної безпеки, що підтверджується гігієнічними сертифікатами. Він є хімічно нейтральним – не розкладається і ні з чим не взаємодіє, а тому є екологічно чистим матеріалом. За гігієнічними нормами він дозволений для застосовування в харчовій промисловості. Після напилення застигла піна стає абсолютно екологічним матеріалом. Крім того, ППУ є і біологічно нейтральним – стійкий до цвілі, бактерій і процесів гниття. Цей матеріал не викликає алергії.
Ще донедавна ППУ дійсно виділяв летючі хімічні речовини, а характерний запах після нанесення пінополіуретану міг зберігатися в закритому приміщенні протягом декількох тижнів. Причиною цього був компонент «А», технологія виробництва якого в даний момент змінилася. Раніше при виготовленні компонентів ППУ застосовувалися високолеткі ефірні фракції, які в даний час більше не використовуються.
Тому, сьогодні з упевненістю можна сказати, що поліуретанова піна є абсолютно безпечним для навколишнього середовища і здоров’я людини.